Facebook

Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

Aktualności z życia Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach

  Konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii

KONKURS O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII

(EDYCJA 2022– WIELKA BRYTANIA)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas szkół podstawowych oraz uczniów klas szkół średnich do wzięcia udziału w KONKURSIE O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII (edycja 2022 – Wielka Brytania) w dwóch kategoriach:

I kategoria – klasy od IV do VII szkoły podstawowej - wykonanie pracy plastyczne na jeden z poniższych tematów:

  1. The best of the best – najsłynniejsi Brytyjczycy

  2. Brytyjska rodzina królewska – kto jest kim?

II kategoria – klasy VIII szkoły podstawowej i klasy LO - przygotowanie prezentacji multimedialnej lub krótkiego filmu na jeden z poniższych tematów:

  1. Typowy Polak i typowy Anglik – o stereotypach.

  2. Angielskie zwyczaje i tradycje.

Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1vSQjtYqMbjAkNSD14GM5aeKJUFOABo5N/view?usp=sharing  Pomoc dla Ukrainy


Salezjański Ośrodek Szkolno -Wychowawczy wraz z Miejskim Sztabem Kryzysowym w Tarnowskich Górach przyjmie do naszego ośrodka 80 uchodźców ( kobiety i dzieci), przygotowaliśmy dla nich potrzebne lokum do zamieszkania.Po konsultacji ze Sztabem Kryzysowym zwracamy się do społeczności naszego ośrodka - rodzin naszych uczniów, pracowników, absolwentów o pomoc i wsparcie na rzecz przyjętych uchodźców.

Podaję inf. dot. możliwości składania darów:

- Centrum Aktywności Seniorów przy ul Janasa 11.Dyżur pełnią tu pracownicy MOPS oraz wolontariusze (wjazd do punktu znajduje się z lewej strony budynku).

- od 28 lutego, poza zbiórką w CAS czynny będzie też punkt zbiórki w budynku Dziennego Domu Pomocy w budynku przy ul. Bytomskiej 15.

Dary do obydwu miejsc przynosić można od 7.30 do późnych godzin wieczornych.

W ramach akcji „Tarnowskie Góry dla Ukrainy” zgłoszenia chęci włączenia się do pomocy przyjmowane są mailowo za pośrednictwem adresu: pomocukrainie@mopstg.plPrzedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, które chcą włączyć się w niesienie pomocy proszone są o wysłanie e-maila, zawierającego dane kontaktowe oraz krótką informację o zakresie swojej oferty /np. noclegi, żywność, środki higieniczne, koce, pościel, pomoc psychologiczna, pomoc medyczna, tłumacz/.

Osoby, które chcą ofiarować uchodźcom mieszkanie, pokój, dom lub inny lokal, który mógłby stać się na choćby krótki czas miejscem zamieszkania, proszeni są o wypełnienie specjalnego formularza - link na str. https://tarnowskiegory.pl/.../szukamy-mieszkan-dla.../... .

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą kontaktować się indywidualnie z każdą osobą w celu omówienia szczegółów udostępnienia takiego lokalu.Potrzebne rzeczy to:– śpiwory, koce, pościel, kołdry, poduszki,– pieluchy, chusteczki nawilżane dla dzieci,– ręczniki papierowe, papier toaletowy,– środki higieny osobistej /podpaski, tampony, szampony, mydło, pasty do zębów, itp./– ponadto można przynosić nowe lub niezniszczone, czyste ubrania dla dzieci lub dorosłych.Najbardziej brakuje aktualnie: plastrów, bandaży, opatrunków, waty, gaz jałowych, węgla aktywnego, spirytusu do dezynfekcji ran, płynów do dezynfekcji, kosmetyków, środków do higieny osobistej, nowych koców, ręczników, śpiworów i karimat.


  Wielkie gratulacje

Miło nam poinformować, że Piotr Maligłówka, uczeń klasy 1 ABC LO, na odbywających się dniu 18.12.2021 w Katowicach Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym został Wicemistrzem Polski w konkurencji Ne-Waza. Piotrek po mocnych i zaciętych walkach wywalczył tytuł wicemistrza w kategorii junior młodszy U-16 do 73 kg. Piotr reprezentuje Rudzki Klub Kyokushin Karate Sekcję Ju-Jitsu.


  Dzień Edukacji Narodowej  EKO - PARK - głosowanie

EKO PARK - ekologiczny rodzinny plac zabaw i ogrody deszczowe w Parku Repeckim w Tarnowskich Górach, zgłoszony przez GCR Repty.

Infrastruktura powstała dzięki realizacji tego projektu w bezpośredniej bliskości naszej placówki posłuży również społeczności naszego Ośrodka, a w szczególności uczniom naszych szkół.

Zwracamy się z szczególną prośbą o wsparcie tego dzieła i zagłosowanie na w/w projekt.

Możemy to czynić od 01-19.09.2021r.

Szczegóły dot. sposobu głosowania znajdziemy w folderze reklamującym to dzieło, folder w załączeniu.

Uwaga: w głosowaniu mogą brać udział również dzieci pod opieką dorosłych.

Folder : pobierz
  Zawód - sprzedawca


Planowany nowy zawód – SPRZEDAWCA

Od 1.września 2022r. planujemy kształcenie uczniów w Szkole Branżowej I Stopnia w nowym zawodzie SPRZEDAWCA.

Zainteresowanych prosimy o oczekiwanie na kolejne wiadomości na stronie Ośrodka.  Warsztaty dla młodzieży Szlifierka

Szlifierka - warsztaty dla młodzieży


Rozpoczynamy drugi tydzień ferii i... drugi tydzień zapisów na Szlifierkę! Miejsc coraz mniej, dlatego zapisujcie się czym prędzej!


Pamiętajcie, że warsztaty w ramach projektu Szlifierka są DARMOWE! Wtorkowe warsztaty będą odbywać się w Katolickim Centrum Kultury Opoka w Bobrownikach Śląskich


Link do SZLIFIERKI:https://www.facebook.com/Szlifierka-warsztaty-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy-103950092020740/?ref=page_internal

link do zapisów:https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfiMDOAye9phM.../viewform


  Mistrz Śląska

Uczeń Salezjańskiej Szkoły Podstawowej mistrzem Śląska we wspinaczce sportowej! Paweł Klimek z klasy 4c zdobył 2 złote medale (w Bulderingu i Trójboju wspinaczkowym) w Mistrzostwach Śląska we wspinaczce sportowej. Zawody te organizowane były przez Śląski Związek Wspinaczki Sportowej w dniach 6-7 listopada i odbyły się na naszej hali sportowej w Tarnowskich Górach. Paweł, dzięki temu sukcesowi, został powołany do Kadry Śląska we wspinaczce sportowej na rok 2022, a na co dzień trenuje w Klubie Wspinaczki Sportowej "Klif" w Tarnowskich Górach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


  Szlabany wjazdowe

W związku z reorganizacją wjazdu do Parku Repeckiego od soboty (18 września 2021 roku) zostały dla nieuprawnionych pojazdów wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się po terenie SOSW oraz w korzystaniu z miejsc postojowych: przy wjeździe zostały uruchomione szlabany.


Instrukcja obsługi szlabanów: pobierz

  Kiermasz podręczników

Kiermasz książek odbędzie się we wtorek 7 września oraz w środę 8 września na przerwach 20- minutowych w sali F202 - opisany komplet podręczników proszę złożyć w sali F202 u Pani Magdaleny Domin

UWAGA: kiermasz organizowany jest dla uczniów klas licealnych oraz szkoły branżowej  Nabór do I klasy SP na 2022-23

Salezjańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
w Tarnowskich Górach ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2022-23.

Regulamin naboru określa zasady i wymogi postępowania rekrutacyjnego.

Poniżej podajemy dokumenty niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji.

-regulamin naboru

-statutowe zasady…

-regulamin świetlicy

-podanie

-karta świetlicy

-załącznik nr 1

-załącznik nr 2

-załącznik nr 3

-załącznik nr 4

-załącznik nr 5

-załącznik nr 6

-załącznik nr 7

-oświadczenie o przetwarzaniu danych

-zgodna na wizerunek  Brawo Jagoda


Wielki sukces uczennicy naszej szkoły podstawowej - Jagody Kupilas!


Jagoda przeszła do trzeciego, ostatniego już etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, który odbędzie się 19.03, stacjonarnie, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Składamy Jagodzie wyrazy wielkiego uznania, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie do Olimpiady oraz życzymy udanego pobytu w Krakowie i oczywiście dalszych sukcesów w nauce.
  Nasze sukcesy

Uczniowie Salezjan od lat świetnie występują na pływackich arenach.

W miniony weekend wzięli udział w Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu, gdzie wystartowali Natalia Nikiel, Adam Filozof, Claudio Basaez, Mateusz Pawlica i Maciej Boryczka.

Była to inauguracyjna impreza tego sezonu, a w/w pływakom udało się poprawić kilkanaście rekordów życiowych, plasując się w TOP 10 rywalizacji w poszczególnych rocznikach.

Relację zdjęciową z imprezy można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/klubplywacki/photos/pcb.4499195813459368/4499157956796487/

Ponadto w poniedziałek 11 października swoją rywalizację zainaugurowali również uczniowie 10 letni, którzy brali udział w Lidze Klubów Śląskich w Dąbrowie Górniczej. Szkołę reprezentowali Emilia Nikiel, Lena Staroń i Jan Walc. Dzieci rywalizowały indywidualnie i w sztafetach, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Relację z zawodów można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/klubplywacki/photos/pcb.4501385519907064/4501387393240210/
  Śląski Humor

PROSIMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ O WSPARCIE PROJEKTU:

-------------------------------------------------------------

ŚLĄSKI HUMOR , czyli pocovidowa terapia śmiechem.

Zadanie w puli REGIO Do 19 września każdy, nawet dziecko może oddać 3 głosy na ten projekt.

Szczegóły w poniższym linku: https://liblink.pl/TFV42PVcyg


Podregion nr , projekt pn. ŚLĄSKI HUMOR... (ostatnia pozycja na liście).


Kod projektu:

MBO-0232/P4/21

----------------------------------------------------------------


Opis projektu:

----------------------------------------------------------------

Głównym celem projektu jest zorganizowanie dwudniowego, plenerowego spotkania ze śląskim kabaretem. W swym założeniu ma to być jedno z pierwszych - jeśli nie pierwsze - tego typu wydarzenie na Śląsku. Pandemia dotknęła nas wszystkich. Zamknięcie, dystans oraz problemy zdrowotne i towarzyszące temu przygnębienie to tematy, które zdominowały ostatnie miesiące. Projekt ma być więc odskocznią od szarej, pocovidowej rzeczywistości, a jego główny cel to dostarczenie dużej dawki humoru, który jest najlepszym środkiem na poprawę nastroju. Terapia (leczynie bez śmiych) realizowana będzie głównie dzięki śląskim twórcom, którzy odznaczają się wysokim poziomem artystycznym oraz ogromną popularnością. Dodatkowo planowany jest udział zagranicznych wykonawców piosenki aktorskiej i kabaretowej. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i jest adresowane do wszystkich zainteresowanych mieszkańców.


Pobierz ulotkę:  pobierz