more_vert

Kolejne sukcesy pływaków

perm_identity Kazimierz Szeliga    today 2023-03-28    local_offer Tags:
No tags

W miniony piątek uczniowie Salezjan: Natalia Nikiel, Adam Filozof, Erik Major, Bruno Gabor i Mateusz Pawlica wzięli udział w zawodach Ligii Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2009 i starsi w Gliwicach.Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bruno Gabor w swojej kategorii zdobył dwa złote medale, Natalia Nikiel w kategorii open zdobyła srebrny i brązowy medal, Erik Major również w kategirii open dwa srebrne medale, Adam Filozof i Mateusz Pawlica poprawili swoje rekordy życiowe.Ponadto w sobotę Natalia Nikiel, Adam Filozof, Erik Major, Bruno Gabor wzięli udział w teście w pływaniu długodystansowym. Klubowy rekord pobił Erik Major, który dystans 5 km pokonał w czasie 58 minut 22 sekundy.Pozostali zawodnicy również zdali ten test bardzo dobrze. W tym samym dniu Mateusz Pawlica wziął udział w Mistrzostwach Polski w Lodowym Pływaniu w formule Open water zdobywając 1 miejsce w konkurencji 250 m oraz 3 miejsce na dystansie 50m.