Facebook

Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

Aktualności z życia Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach

  MISTRZYNI I PATRIOTKA

       10 grudnia br. uczennica naszej szkoły Alicja Barczyk na co dzień uczęszczająca do klasy 2 A/C LO miała zaszczyt pojechać do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i otrzymać tam nagrodę za udział w konkursie „Mistrzowie i Patrioci”.

Konkurs dla uczniów "Mistrzowie i patrioci" organizowany przez Fundację Instytut Łukasiewicza miał na celu upowszechnienie wiedzy o wybitnych postaciach polskiego sportu zaangażowanych w kluczowe momenty narodowej historii. Wzięło w nim udział ponad 1,2 tys. prac z kilkuset szkół w całym kraju. Wyłoniono 65 najlepszych prac konkursowych, których autorzy otrzymali nagrody oraz wyróżnienia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia wręczone podczas wtorkowej uroczystości.

Wśród laureatów pojawiła się Alicja Barczyk, która za swoją pracę otrzymała wyróżnienie 3 stopnia. Przed samym uroczystym wręczeniem nagród Alicja miała okazję, zobaczyć Belweder do środka, sale Orderu Orła Białego z wyeksponowanymi insygniami władzy państwowej, salę kolumnową, zimowy ogród czy nawet wyciszyć się chwilę w kaplicy prezydenckiej.

W trakcie oficjalnej części spotkania, po krótkim wstępie Głowy naszego Państwa Alicja została zaproszona na środek Sali kolumnowej po odbiór nagrody z rąk Prezydenta RP oraz Pani Minister Sportu Danuty Dmowskiej- Andrzejuk. Cała ceremonia odbyła się bardzo uroczyście i doniośle, a następnie laureaci mieli okazję zadać kilka pytań Prezydentowi oraz z robić sobie z mim pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wizyty na Krakowskich Przedmieściach został zaserwowany obiad w ogrodzie zimowym, na którym nasza uczennica mogła wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami konkursu z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów, a poniżej przedstawiamy pracę, która to umożliwiła Ali wziąć udział w tak wyjątkowym wydarzeniu oraz kilka zdjęć z tego dnia.


Link do zobaczenia pracy ........ pobierz

  Kraków

        8 października klasa maturalna zwiedzała Kraków. Po ciekawych warsztatach w Muzeum Narodowym pojechaliśmy do Bronowic zobaczyć Rydlówkę, czyli miejsce, gdzie odbyło się wesele Lucjana Rydla oraz Jadwigi Mikołajczykówny, które stało się inspiracją do napisania “Wesela” przez Stanisława Wyspiańskiego. Miło i efektywnie spędziliśmy czas w grodzie Kraka.

  Pływanie to pasja


Tarnowskie Góry, 02/12/2019


Międzyszkolny Klub Sportowy Park Wodny Tarnowskie Góry

„DLA NAS PŁYWANIE TO PASJA I DOBRA ZABAWA”


Szanowny Pan Dyrektor

Ks. DARIUSZ KUŁAN

Salezjańska Szkoła Podstawowa

ul. Śniadeckiego 1

42-604 Tarnowskie Góry


Z dumą zawiadamiamy, że ADAM FILOZOF rocznik 2005, uczeń VIII klasy Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Tarnowskich Górach wywalczył 5 medali podczas odbywających się 15-16 listopada 2019 w Gliwicach Zimowych Mistrzostwach Śląska Open w pływaniu

Starty indywidualne:


- Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska na dystansie 400m stylem zmiennym

- 2 x srebrny medal i podwójny tytuł vice Mistrza Śląska na dystansie 200m klasycznym i 200m stylem zmiennym

- 2 x brązowy medal na dystansie 50m i 100m klasycznym

- 7 miejsce na 100m zmiennym

Wszystkie starty indywidualne z nowymi rekordami życiowymi

Adam zajął także 6. miejsce w klasyfikacji generalnej na Najlepszego Zawodnika Zimowych Mistrzostw Śląska Open 2019 za dwa starty zdobywając 944 pkt FINA

Serdecznie gratulujemy osiągnięć sportowych ucznia Państwa szkoły.

Wyniki dostępne również na stronie www.megatiming.pl

Z poważaniem,

Marcin Proszowski

Prezes Zarządu
  Dziady

Trwają próby do niedzielnego spektaklu "Dziady-patriotycznie" na motywach dramatu A.Mickiewicza. Będzie bardzo nastrojowo. Zapraszamy 3 listopada o g.17:45 lub 19:00 do zabytkowego kościoła św.Marcina w Starych Tarnowicach.