Facebook

Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

Aktualności z życia Salezjańskiego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tarnowskich Górach

  Pomoc dla Ukrainy


Salezjański Ośrodek Szkolno -Wychowawczy wraz z Miejskim Sztabem Kryzysowym w Tarnowskich Górach przyjmie do naszego ośrodka 80 uchodźców ( kobiety i dzieci), przygotowaliśmy dla nich potrzebne lokum do zamieszkania.Po konsultacji ze Sztabem Kryzysowym zwracamy się do społeczności naszego ośrodka - rodzin naszych uczniów, pracowników, absolwentów o pomoc i wsparcie na rzecz przyjętych uchodźców.

Podaję inf. dot. możliwości składania darów:

- Centrum Aktywności Seniorów przy ul Janasa 11.Dyżur pełnią tu pracownicy MOPS oraz wolontariusze (wjazd do punktu znajduje się z lewej strony budynku).

- od 28 lutego, poza zbiórką w CAS czynny będzie też punkt zbiórki w budynku Dziennego Domu Pomocy w budynku przy ul. Bytomskiej 15.

Dary do obydwu miejsc przynosić można od 7.30 do późnych godzin wieczornych.

W ramach akcji „Tarnowskie Góry dla Ukrainy” zgłoszenia chęci włączenia się do pomocy przyjmowane są mailowo za pośrednictwem adresu: pomocukrainie@mopstg.plPrzedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, które chcą włączyć się w niesienie pomocy proszone są o wysłanie e-maila, zawierającego dane kontaktowe oraz krótką informację o zakresie swojej oferty /np. noclegi, żywność, środki higieniczne, koce, pościel, pomoc psychologiczna, pomoc medyczna, tłumacz/.

Osoby, które chcą ofiarować uchodźcom mieszkanie, pokój, dom lub inny lokal, który mógłby stać się na choćby krótki czas miejscem zamieszkania, proszeni są o wypełnienie specjalnego formularza - link na str. https://tarnowskiegory.pl/.../szukamy-mieszkan-dla.../... .

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą kontaktować się indywidualnie z każdą osobą w celu omówienia szczegółów udostępnienia takiego lokalu.Potrzebne rzeczy to:– śpiwory, koce, pościel, kołdry, poduszki,– pieluchy, chusteczki nawilżane dla dzieci,– ręczniki papierowe, papier toaletowy,– środki higieny osobistej /podpaski, tampony, szampony, mydło, pasty do zębów, itp./– ponadto można przynosić nowe lub niezniszczone, czyste ubrania dla dzieci lub dorosłych.Najbardziej brakuje aktualnie: plastrów, bandaży, opatrunków, waty, gaz jałowych, węgla aktywnego, spirytusu do dezynfekcji ran, płynów do dezynfekcji, kosmetyków, środków do higieny osobistej, nowych koców, ręczników, śpiworów i karimat.


  Wielkie gratulacje

Miło nam poinformować, że Piotr Maligłówka, uczeń klasy 1 ABC LO, na odbywających się dniu 18.12.2021 w Katowicach Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym został Wicemistrzem Polski w konkurencji Ne-Waza. Piotrek po mocnych i zaciętych walkach wywalczył tytuł wicemistrza w kategorii junior młodszy U-16 do 73 kg. Piotr reprezentuje Rudzki Klub Kyokushin Karate Sekcję Ju-Jitsu.


  Dzień Edukacji Narodowej  EKO - PARK - głosowanie

EKO PARK - ekologiczny rodzinny plac zabaw i ogrody deszczowe w Parku Repeckim w Tarnowskich Górach, zgłoszony przez GCR Repty.

Infrastruktura powstała dzięki realizacji tego projektu w bezpośredniej bliskości naszej placówki posłuży również społeczności naszego Ośrodka, a w szczególności uczniom naszych szkół.

Zwracamy się z szczególną prośbą o wsparcie tego dzieła i zagłosowanie na w/w projekt.

Możemy to czynić od 01-19.09.2021r.

Szczegóły dot. sposobu głosowania znajdziemy w folderze reklamującym to dzieło, folder w załączeniu.

Uwaga: w głosowaniu mogą brać udział również dzieci pod opieką dorosłych.

Folder : pobierz
   Dofinansowanie do zakupu podręczników „Wyprawka szkolna 2021”

Uczniom, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczającym w roku szkolnym 2021/2022 do branżowej szkoły I stopnia, klas I–III czteroletniego liceum ogólnokształcącego, klasy III dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego prowadzonej w czteroletnim liceum ogólnokształcącym udzielana jest pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych. Szczegółowe informacje, dotyczące udziału w programie oraz wymagane dokumenty znajdują się do pobrania niżej:

1. Wniosek rodzica o dofinansowanie: pobierz.........

2. Informacja dla rodziców: pobierz...........

3. Oświadczenie o zakupie: pobierz...........

  Warsztaty dla młodzieży Szlifierka

Szlifierka - warsztaty dla młodzieży


Rozpoczynamy drugi tydzień ferii i... drugi tydzień zapisów na Szlifierkę! Miejsc coraz mniej, dlatego zapisujcie się czym prędzej!


Pamiętajcie, że warsztaty w ramach projektu Szlifierka są DARMOWE! Wtorkowe warsztaty będą odbywać się w Katolickim Centrum Kultury Opoka w Bobrownikach Śląskich


Link do SZLIFIERKI:https://www.facebook.com/Szlifierka-warsztaty-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy-103950092020740/?ref=page_internal

link do zapisów:https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfiMDOAye9phM.../viewform


  Mistrz Śląska

Uczeń Salezjańskiej Szkoły Podstawowej mistrzem Śląska we wspinaczce sportowej! Paweł Klimek z klasy 4c zdobył 2 złote medale (w Bulderingu i Trójboju wspinaczkowym) w Mistrzostwach Śląska we wspinaczce sportowej. Zawody te organizowane były przez Śląski Związek Wspinaczki Sportowej w dniach 6-7 listopada i odbyły się na naszej hali sportowej w Tarnowskich Górach. Paweł, dzięki temu sukcesowi, został powołany do Kadry Śląska we wspinaczce sportowej na rok 2022, a na co dzień trenuje w Klubie Wspinaczki Sportowej "Klif" w Tarnowskich Górach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


  Szlabany wjazdowe

W związku z reorganizacją wjazdu do Parku Repeckiego od soboty (18 września 2021 roku) zostały dla nieuprawnionych pojazdów wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się po terenie SOSW oraz w korzystaniu z miejsc postojowych: przy wjeździe zostały uruchomione szlabany.


Instrukcja obsługi szlabanów: pobierz

  Kiermasz podręczników

Kiermasz książek odbędzie się we wtorek 7 września oraz w środę 8 września na przerwach 20- minutowych w sali F202 - opisany komplet podręczników proszę złożyć w sali F202 u Pani Magdaleny Domin

UWAGA: kiermasz organizowany jest dla uczniów klas licealnych oraz szkoły branżowej  Zasady zamawiania, zakupu i wydawania posiłków

Szczęść Boże,

Zbliża się początek nowego roku szkolnego. Wzorem lat ubiegłych uczniowie SOSW będą mogli korzystać z posiłków wydawanych w stołówce szkolnej.

W załączeniu przesyłam "Zasady zamawiania, zakupu i wydawania posiłków dla uczniów i pracowników SOSW w Tarnowskich Górach", które obowiązują od 1 sierpnia 2021 roku.

Sposób zamawiania (za pośrednictwem poczty elektronicznej) oraz opłacania (po zakończeniu miesiąca) obiadów pozostaje bez zmiany w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zgodnie z zasadami od 16 sierpnia 2021 za pośrednictwem poczty elektronicznej (posilki@edukacja-salezjanie.pl) można składać zamówienia "abonamentowe". Karty abonamentowe na obiady zamówione przed 28 sierpnia 2021 zostaną rozdane w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przez wychowawców klas. Karty abonamentowe na obiady zamówione po 27 sierpnia 2021 będzie można odebrać w kasie Ośrodka od 2 września 2021.

Jednocześnie chcę poinformować, że możliwe jest zamówienie obiadów na wynos dla osób, które nie są uczniami lub pracownikami SOSW w cenie 12 zł za jeden posiłek.

Zamówienia na taki obiad można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej, wyłącznie na adres: catering@edukacja-salezjanie.pl.

Z poważaniem,

ks. Leszek Król

dyrektor naczelny


Zasady zamawiania, zakupu i wydawania posiłków - pobierz.....

  Brawo Jagoda


Wielki sukces uczennicy naszej szkoły podstawowej - Jagody Kupilas!


Jagoda przeszła do trzeciego, ostatniego już etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, który odbędzie się 19.03, stacjonarnie, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Składamy Jagodzie wyrazy wielkiego uznania, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie do Olimpiady oraz życzymy udanego pobytu w Krakowie i oczywiście dalszych sukcesów w nauce.
  Nasze sukcesy

Uczniowie Salezjan od lat świetnie występują na pływackich arenach.

W miniony weekend wzięli udział w Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu, gdzie wystartowali Natalia Nikiel, Adam Filozof, Claudio Basaez, Mateusz Pawlica i Maciej Boryczka.

Była to inauguracyjna impreza tego sezonu, a w/w pływakom udało się poprawić kilkanaście rekordów życiowych, plasując się w TOP 10 rywalizacji w poszczególnych rocznikach.

Relację zdjęciową z imprezy można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/klubplywacki/photos/pcb.4499195813459368/4499157956796487/

Ponadto w poniedziałek 11 października swoją rywalizację zainaugurowali również uczniowie 10 letni, którzy brali udział w Lidze Klubów Śląskich w Dąbrowie Górniczej. Szkołę reprezentowali Emilia Nikiel, Lena Staroń i Jan Walc. Dzieci rywalizowały indywidualnie i w sztafetach, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Relację z zawodów można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/klubplywacki/photos/pcb.4501385519907064/4501387393240210/
  Śląski Humor

PROSIMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ O WSPARCIE PROJEKTU:

-------------------------------------------------------------

ŚLĄSKI HUMOR , czyli pocovidowa terapia śmiechem.

Zadanie w puli REGIO Do 19 września każdy, nawet dziecko może oddać 3 głosy na ten projekt.

Szczegóły w poniższym linku: https://liblink.pl/TFV42PVcyg


Podregion nr , projekt pn. ŚLĄSKI HUMOR... (ostatnia pozycja na liście).


Kod projektu:

MBO-0232/P4/21

----------------------------------------------------------------


Opis projektu:

----------------------------------------------------------------

Głównym celem projektu jest zorganizowanie dwudniowego, plenerowego spotkania ze śląskim kabaretem. W swym założeniu ma to być jedno z pierwszych - jeśli nie pierwsze - tego typu wydarzenie na Śląsku. Pandemia dotknęła nas wszystkich. Zamknięcie, dystans oraz problemy zdrowotne i towarzyszące temu przygnębienie to tematy, które zdominowały ostatnie miesiące. Projekt ma być więc odskocznią od szarej, pocovidowej rzeczywistości, a jego główny cel to dostarczenie dużej dawki humoru, który jest najlepszym środkiem na poprawę nastroju. Terapia (leczynie bez śmiych) realizowana będzie głównie dzięki śląskim twórcom, którzy odznaczają się wysokim poziomem artystycznym oraz ogromną popularnością. Dodatkowo planowany jest udział zagranicznych wykonawców piosenki aktorskiej i kabaretowej. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i jest adresowane do wszystkich zainteresowanych mieszkańców.


Pobierz ulotkę:  pobierz


  Zebrania z rodzicami

Zebrania z Rodzicami naszych uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2021—2022


1.09.2021r. ( środa)

--------------------------------------------------------------------------

* 17:00 - Zebranie z Rodzicami klas: 1 A, 1 B SP, 4C SP - spotkanie z Ks. Dyrektorem Szkół ( aula)

- po spotkaniu z dyr. szkół spotkanie z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych.


3.09.2021r. ( piątek )

--------------------------------------------------------------------------

* 17:00 - Zebranie z Rodzicami klas 1, 2, 3 SB i 1 LO

- Rodzice uczniów kl. 1 SB, 1 LO spotkanie z Ks. Dyrektorem Szkół ( aula), następnie z wychowawcami klas;

* 17:00- Rodzice uczniów kl. 2 SB, 3 SB spotkanie z Wychowawcami klas w salach lekcyjnych


8.09.2021r. ( środa)

--------------------------------------------------------------------------

* 17:00 - Zebranie z Rodzicami klas: od 2- 8 Szkoły Podstawowej oraz kl. od 2 -3 Liceum Ogólnokształcącego z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych.