Facebook
more_vert

Pomoc dla Ukrainy

perm_identity Kazimierz Szeliga    today 2022-02-28    local_offer Tags:
No tags


Salezjański Ośrodek Szkolno -Wychowawczy wraz z Miejskim Sztabem Kryzysowym w Tarnowskich Górach przyjmie do naszego ośrodka 80 uchodźców ( kobiety i dzieci), przygotowaliśmy dla nich potrzebne lokum do zamieszkania.Po konsultacji ze Sztabem Kryzysowym zwracamy się do społeczności naszego ośrodka - rodzin naszych uczniów, pracowników, absolwentów o pomoc i wsparcie na rzecz przyjętych uchodźców.

Podaję inf. dot. możliwości składania darów:

- Centrum Aktywności Seniorów przy ul Janasa 11.Dyżur pełnią tu pracownicy MOPS oraz wolontariusze (wjazd do punktu znajduje się z lewej strony budynku).

- od 28 lutego, poza zbiórką w CAS czynny będzie też punkt zbiórki w budynku Dziennego Domu Pomocy w budynku przy ul. Bytomskiej 15.

Dary do obydwu miejsc przynosić można od 7.30 do późnych godzin wieczornych.

W ramach akcji „Tarnowskie Góry dla Ukrainy” zgłoszenia chęci włączenia się do pomocy przyjmowane są mailowo za pośrednictwem adresu: pomocukrainie@mopstg.plPrzedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, które chcą włączyć się w niesienie pomocy proszone są o wysłanie e-maila, zawierającego dane kontaktowe oraz krótką informację o zakresie swojej oferty /np. noclegi, żywność, środki higieniczne, koce, pościel, pomoc psychologiczna, pomoc medyczna, tłumacz/.

Osoby, które chcą ofiarować uchodźcom mieszkanie, pokój, dom lub inny lokal, który mógłby stać się na choćby krótki czas miejscem zamieszkania, proszeni są o wypełnienie specjalnego formularza - link na str. https://tarnowskiegory.pl/.../szukamy-mieszkan-dla.../... .

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą kontaktować się indywidualnie z każdą osobą w celu omówienia szczegółów udostępnienia takiego lokalu.Potrzebne rzeczy to:– śpiwory, koce, pościel, kołdry, poduszki,– pieluchy, chusteczki nawilżane dla dzieci,– ręczniki papierowe, papier toaletowy,– środki higieny osobistej /podpaski, tampony, szampony, mydło, pasty do zębów, itp./– ponadto można przynosić nowe lub niezniszczone, czyste ubrania dla dzieci lub dorosłych.Najbardziej brakuje aktualnie: plastrów, bandaży, opatrunków, waty, gaz jałowych, węgla aktywnego, spirytusu do dezynfekcji ran, płynów do dezynfekcji, kosmetyków, środków do higieny osobistej, nowych koców, ręczników, śpiworów i karimat.