Logowanie

Dzień Edukacji Narodowej w SSP

13.10.2017r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej Szkole, odbyła się uroczysta Msza święta.  Po wspólnej modlitwie, Dyrekcja oraz grono pedagogiczne, zostali zaproszeni na przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy I, IV a i IV b SSP. Młodzi artyści, pieśnią i słowem, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i Dyrekcji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii nauczycielom oraz Dyrekcji wręczono symboliczne upominki - kwiaty oraz laurki.

Panowie Policjanci edukują…

12.09.2017r w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, klasę I SSP odwiedzili funkcjonariusze Policji z wydziału Ruchu Drogowego.

Pierwszoklasiści uczyli się, jak należy prawidłowo zachować się na drodze, jak należy przechodzić na drugą stronę jezdni i dlaczego w terenie, gdzie nie ma chodnika, zawsze chodzimy lewą stroną jezdni. 

Przypomnieli również o konieczności

Czytaj więcej...

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO w SSP 2017-18

 

 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO ORAZ INFORMACJE O DNIACH INTEGRACJI

   


  

Czytaj więcej...

Dawne zabawy i zabawki

Podczas ostatniego tygodnia, dzieci z klasy I SSP, przynosiły na lekcje zabawki swoich rodziców i dziadków. Podczas prezentacji dzieci oceniały jakość wykonanych przedmiotów oraz ich atrakcyjność i funkcjonalność. Dzieci  dzieliły się również opowiadaniami, które przekazali im ich rodzice, czy dziadkowie, na temat dawnych zabaw. Podsumowując tydzień zabawek, dzieci porównywały dawne zabawki ze swoimi dzisiejszymi, ulubionymi zabawkami. Wniosek był jeden: dawne zabawki były bardzo ciekawe.

Podręczniki dla Szkoły Podstawowej

Proszę Rodziców
o zapoznanie się z Regulaminem korzystania przez uczniów z podręczników i materiałów ćwiczeniowych w Salezjańskim Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w  Tarnowskich Górach, pobraniu wzoru UMOWY UŻYCZENIA, wypełnieniu jej w dwóch egzemplarzach i dostarczeniu przez dzieci Wychowawcom na pierwszym spotkaniu wg harmongramu spotkań

Regulamin oraz wzór umowy użyczenia dostępny jest tutaj

Straż Miejska w klasie I SSP

11.10.2017r. klasę I SSP odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej z Tarnowskich Gór. 

Panowie przypomnieli dzieciom

Czytaj więcej...

Uroczystość - św. Stanisława Kostki

W dniu 18 września Kościół w Polsce obchodzi  Święto Patrono Polskiej Modzieży - św. Stanisława Kostki. 

Podczas uroczystych Mszy św. uczniowie rozpoczynający naukę w poszczególnyc typach szkoł - składając ślubowania i

Czytaj więcej...