Loading the player...

 

Drukuj

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

P.Szeliga Kazimierz.

Drukuj

Orszak Trzech Króli – informacje organizacyjne

P.Szeliga Kazimierz.

UWAGA UCZESTNICY BARWNEJ CZĘŚCI ORSZAKU!!!

6.01.2015 (wtorek) - w Święto Objawienia Pańskiego spotykamy się o godzinie 13:00 na ulicy Gliwickiej, tuż za placem przed kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła (tzw. starym targu), gdzie będą formowane trzy orszaki – czerwony (klasy I), zielony (klasy II) i niebieski (klasy III). Prosimy o punktualne przybycie, już w strojach dostosowanych do warunków atmosferycznych.

UWAGA UCZNIOWIE ZAANGAŻOWANI W SCENY TEATRALNE I  SCHOLĘ!

3.01.2015 (sobota)o godzinie 15:00 rozpoczynamy próbę scenek oraz śpiewów. Obecność wszystkich zaangażowanych obowiązkowa. Prosimy o przyniesienie (kto miał przygotować samodzielnie) strojów.

UWAGA UCZNIOWIE ZAANGAŻOWANI W SCENY TEATRALNE I  SCHOLĘ  ORAZ EKIPY TECHNICZNE (nagłośnienie) ORAZ  STRAŻ ORSZAKU!

5.01.2015 (poniedziałek) – o godz. 16:00 odbędzie się próba generalna. Obecność wszystkich ww. obowiązkowa. Spotykamy się w auli. Serdecznie zapraszamy także osoby wyznaczone do działań pomocniczych: rozdawanie ulotek, koron, śpiewników, niesienie sztandarów, darów, itp.

Drukuj

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Admin.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to szczególny moment do złożenia  życzeń wszytkim naszym nauczycielom, pracownikom, uczniom, rodzicom oraz buszującym w sieci internautom. Niech Dzięcię, które nam się narodziło błogosławi Wam i wszystkim Waszym poczynaniom. Niech dar Jego narodzin zaowocuję obecnoścą Boga w Was i w Waszych rodzinach a pokój i miłośc, którą nam przynosi niech stanie się programem i drogą do świętości na całe życie a szczególnie na Nowy Rok 2015. 

Dyrekcja Salezjańskiego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego
w Tarnowskich Górach
Drukuj

Stypendyści 2014 roku !

P.Szeliga Kazimierz.

    Michał Górski uczeń klasy III A LO otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne tj. tytuł Laureata Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka obcego.

Michał uzyskał ten zaszczytny tytuł jako jedyny uczeń w powiecie tarnogórskim w roku szkolnym 2013-14

Michał Andrzejewskiotrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie  promocji z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w klasach ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013-14.

Składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów naukowych !

 

Michał Górski i Michał Andrzejewski

Drukuj

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2014

Admin.

W dniach 18 i 19 grudnia 2014 r. odbędą się
SZKOLNE REKOLEKCJE ADWENTOWE

Zobacz plan rekolekcji czytając dalej

Drukuj

ADWENT - RORATY 2014

Admin.Od 1 grudnia br. w naszym Ośrodku przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, na które wszystkich serdecznie zapraszamy, tradycyjnie przeżywamy przez uczestnictwo we Mszy św. Roratniej, sprawowanej każdego dnia o godz. 7.00 (do piątku włącznie), po której zapraszamy na ciepłe kakao i drożdżówkę (słodką bułkę czy coś).

Niech czuwanie z Maryją będzie szczególnym wyrazem naszego oczekiwania
i przygotowania się do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

 
 
 
Drukuj

Czuwanie gimnazjalistów

P.Szeliga Kazimierz.

    W nocy z 15 na 16 listopada br. odbyło się w naszym ośrodku czuwanie gimnazjalistów. Przybyło wielu uczniów z szkół powiatu tarnogórskiego, aula była całkowicie zapełniona uczestnikami. Konferencję „Wujek-pasterz-święty” prowadził ks. Andrzej Gołębiewski, salezjanin z Krakowa. Była poświęcona Janowi Pawłowi II. Po niej tradycyjnie nastąpiła praca w grupach. Później wszyscy zaśpiewali Apel Jasnogórski i poszli na kawę, herbatę oraz kanapki. Po przerwie wszyscy zgromadzili się w kaplicy na nabożeństwie pokutnym, a o północy na Mszy Świętej. 

Drukuj

Jak uczciliśmy 11 listopada.

P. Liliana Banaś.

Tegoroczne szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości przypadły w środę, 12 listopada. Jak co roku uczciliśmy je akademią, którą tym razem poprowadzili gimnazjaliści. Przygotowany wcześniej i zaprezentowany film zmontowano z archiwalnych materiałów ukazujących ważne momenty z życia naszego kraju oraz walki podczas I i II Wojny Światowej. Całość uzupełniała nastrojowa muzyka. W ramach finałowej prezentacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego "Patriotyzm niejedno ma imię" zorganizowano także konkurs SMS-owy o tematyce patriotycznej. Głównymi nagrodami były sportowe koszulki dla dwóch osób, które najszybciej rozpoznały na zdjęciu osobę rotmistrza Witolda Pileckiego. Na zakończenie odśpiewaliśmy Hymn i po krótkim podsumowaniu uroczystości przez ks. dyrektora Sławomira Szymańskiego wszyscy rozeszli się do klas.

HOLMES