Loading the player...

 

Drukuj

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

Admin.

Drukuj

I Festiwal Żywego Słowa

P.Szeliga Kazimierz.

 

20 lutego 2015 w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Festiwal Żywego Słowa, czyli konkursu recytatorskiego połączonego z występami muzycznymi.

Każdy uczestnik miał przygotować fragment prozy i przykład poezji. Uczestnicy byli oceniani przez jury, w skład którego wchodziły: pani prof. Sabina Kocik-Piotrowska, pani prof. Oliwia Bentkowska, pani prof. Justyna Krasówka i pani prof. Elżbieta Pichura. Konkurs, jak się okazało, obfitował we wspaniałe występy, zauważalna była słabość młodych ludzi do twórczości Sławomira Mrożka, ale pojawiały się również akcenty patriotyczne, jak chociażby fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, czy fenomenalny "Polonez A-dur" Fryderyka Chopina.

            Wyniki konkursu zostały ogłoszone 24 lutego na porannym słówku. W kategorii gimnazjalnej triumfowała Wiktoria Markowska ze swoją interpretacją "Sceny zazdrości" Agnieszki Osieckiej, druga lokata przypadła równie fenomenalnemu występowi Oli Świdurskiej ("Pan tu nie stał" Stanisława Barańczaka i "Nauczyciele" Stanisława Mrożka"), a miejsce trzecie zajął Wojtek Wydra prezentujący "Przyjaciół" Ignacego Krasickiego i fragment "Robinsona Cruzoe" Daniela Defoe). Na poziomie szkół licealnych niepokonany okazał się Dominik Mazur z "Do polityka" Czesława Miłosza i "Keczupem" Stanisława Mrożka. W kategorii występów muzycznych jury wyróżniło Bartka Glimasińskiego, który z towarzyszeniem Stanisława Kocika i Szymona Ziętarskiego wykonał utwór wokalny George'a Brassens pt. "Testament".

Cała widownia nagradzała występy gromkimi brawami, zatem chyba wszyscy mamy nadzieję, że już w przyszłym roku odbędzie się kolejna, już druga edycja tego wspaniałego festiwalu.

 
Drukuj

Jubileusz 200-lecia urodzin św. Jana Bosko

Admin.

Loading the player...
 
 

Wszyscy złączeni z dziełem salezjańskim w Tarnowskich Górach tj. Rodzina Salezjańska, Pracownicy, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci, Młodzież uczęszczająca na spotkania formacyjne do oratorium i zaproszeni Goście,  31 stycznia 2015 roku  świętowali uroczyście 200-lecie urodzin ks. Bosko. Centralnym punktem uroczystości była Msza święta dziękczynna, której przewodniczył Inspektor ks. Alfred Leja. On też dokonał poświęcenia odnowionych pomieszczeń oratorium, które z racji urodzin zostały „darowane” świętemu Janowi Bosko. 

 

We Mszy św. i uroczystości poświęcenia udział brali Starosta Powiatu Tarnogórskiego i Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry. Następnie wszyscy spotkali się na okolicznościowej akademii. Po akademii był czas przeznaczony na mecz w piłkę siatkową pracownicy – wychowankowie, turniej Kocham Cię Bosko i na loterię  Tombola. Dzięki staraniom wielu osób główna uroczystość jubileuszowa w naszym dziele była bardzo dobrze przygotowana za co w tym miejscu wszystkim osobom w zaangażowanym w przebieg i organizację serdecznie dziękuję. 

Potwierdzeniem tego jest radość osób uczestniczących, co doskonale widać na zdjęciach poniżej zamieszczonych.

 

Ks. Lesław Klamer SDB

 

Zobacz galerię zdjęć

Drukuj

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

P.Szeliga Kazimierz.

Zapraszamy na ORSZAK TRZECH KRÓLI

Szczegóły poniżej

Drukuj

Orszak Trzech Króli – informacje organizacyjne

P.Szeliga Kazimierz.

UWAGA UCZESTNICY BARWNEJ CZĘŚCI ORSZAKU!!!

6.01.2015 (wtorek) - w Święto Objawienia Pańskiego spotykamy się o godzinie 13:00 na ulicy Gliwickiej, tuż za placem przed kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła (tzw. starym targu), gdzie będą formowane trzy orszaki – czerwony (klasy I), zielony (klasy II) i niebieski (klasy III). Prosimy o punktualne przybycie, już w strojach dostosowanych do warunków atmosferycznych.

UWAGA UCZNIOWIE ZAANGAŻOWANI W SCENY TEATRALNE I  SCHOLĘ!

3.01.2015 (sobota)o godzinie 15:00 rozpoczynamy próbę scenek oraz śpiewów. Obecność wszystkich zaangażowanych obowiązkowa. Prosimy o przyniesienie (kto miał przygotować samodzielnie) strojów.

UWAGA UCZNIOWIE ZAANGAŻOWANI W SCENY TEATRALNE I  SCHOLĘ  ORAZ EKIPY TECHNICZNE (nagłośnienie) ORAZ  STRAŻ ORSZAKU!

5.01.2015 (poniedziałek) – o godz. 16:00 odbędzie się próba generalna. Obecność wszystkich ww. obowiązkowa. Spotykamy się w auli. Serdecznie zapraszamy także osoby wyznaczone do działań pomocniczych: rozdawanie ulotek, koron, śpiewników, niesienie sztandarów, darów, itp.

Drukuj

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Admin.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to szczególny moment do złożenia  życzeń wszytkim naszym nauczycielom, pracownikom, uczniom, rodzicom oraz buszującym w sieci internautom. Niech Dzięcię, które nam się narodziło błogosławi Wam i wszystkim Waszym poczynaniom. Niech dar Jego narodzin zaowocuję obecnoścą Boga w Was i w Waszych rodzinach a pokój i miłośc, którą nam przynosi niech stanie się programem i drogą do świętości na całe życie a szczególnie na Nowy Rok 2015. 

Dyrekcja Salezjańskiego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego
w Tarnowskich Górach
Drukuj

Stypendyści 2014 roku !

P.Szeliga Kazimierz.

    Michał Górski uczeń klasy III A LO otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne tj. tytuł Laureata Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka obcego.

Michał uzyskał ten zaszczytny tytuł jako jedyny uczeń w powiecie tarnogórskim w roku szkolnym 2013-14

Michał Andrzejewskiotrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie  promocji z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w klasach ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013-14.

Składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów naukowych !

 

Michał Górski i Michał Andrzejewski

Drukuj

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2014

Admin.

W dniach 18 i 19 grudnia 2014 r. odbędą się
SZKOLNE REKOLEKCJE ADWENTOWE

Zobacz plan rekolekcji czytając dalej