INTERNAT - SPECJALNY OŚRODEK

Od 11 maja br. rozpoczął się ELEKTRONICZNY NABÓR kandydatów

do Szkół Ponadgimnazjalnych,


który będzie trwał do 8 lipca. Ponieważ zmieniły się zasady rekrutacji zachęcamy
do lektury REGULAMINU NABORU

Wszystkie potrzebne informacje oraz wzory dokumentów
dla poszczególnych typów szkół dostępne są w zakładce Nabór. 

DRZWI DO NASZEGO LICEUM SĄ OTWARTE DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE
SALEZJAŃSKIEJ i KATOLICKIEJ 
PRAGNĄCEJ KSZTAŁCIĆ I WYCHOWYWAĆ MŁODYCH LUDZI
"NA UCZCIWYCH OBYWTELI I POCZCIWYCH CHRZEŚCIJAN" (św. Jan Bosko)

ZAPRASZAMY

Drukuj

Laureat konkursu

P.Szeliga Kazimierz.

    W dniu 12.05.2015 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Telefonem ucz się i odkrywaj świat” z serii konkursów „Edukacja z Panem T.I.K.- iem”.

   Nasz uczeń Artur Morys – Magiera z klasy II A gimnazjum zajął II miejsce. Jego praca konkursowa – projekt okładki zeszytu została wybrana spośród ponad tysiąca innych prac.

   W nagrodę Artur otrzymał tablet i całą torbę innych gadżetów oraz wycieczkę do Oceanarium 3D które znajduje się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

                                                                                                                                                                 Gratulujemy.

 

Artur Marys - Magiera

 

 

Drukuj

KONCERT w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II

P.Szeliga Kazimierz.

   12 kwietnia 2015 roku w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się Koncert w 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W wydarzeniu tym udział wzięły trzy grupy młodzieżowe: chór CANTARE reprezentujący naszą placówkę, chór DAFNE działający w Tarnogórskim Centrum Kultury oraz zespół BEMOL z Ośrodka Kultury w Tąpkowicach.

   Dyrygentem chórów oraz organizatorem tego przedsięwzięcia była mgr Oliwia Bentkowska. Ten wieczór swoim śpiewem uświetnił również Dyrektor Zespołu Szkół w SOSW - ks. mgr Sławomir Szymański, a przy fortepianie zasiadała Katarzyna Lisowska.

   Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry - pan Arkadiusz Czech, Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie - pan Krzysztof Nowak, Wójt Gminy Świerklaniec - pan Marek Cyl oraz dyrekcja, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.

Koncert Papieski

Drukuj

XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

P.Szeliga Kazimierz.

    XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla uczniów gimnazjum obejmowała znajomość treści, wstępu i przypisów do Księgi Dziejów Apostolskich.

    W etapie wojewódzkim Konkursu, który odbył się 16 kwietnia 2015 .r w Częstochowie wzieło udział 62 uczniów z pięciu diecezji województwa śląskiego. W tej części konkursu należało także wykazać się znajomością Międzynarodowego Komentarza do tej Księgi. Naszą diecezję gliwicką m.in reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Maria Cieślak i Wojtek Wydra. Marysia po części pisemnej znalazła się w ścisłym finale 6 uczniów, w trakcie części ustnej wykazała się najlepszą znajomością treści Księgi biblijnej i zajeła I miejsce.

    Gratulujemy Marysi tym bardziej, że powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku zajmując najwyższe miejsce wśród uczestników konkursu biblijnego.

Drukuj

Maturzyści zakończyli IV etap edukacji

Admin.

Nasi maturzyści skończyli już rok szkolny i tym samym IV etap edukacyjny czyli szkołę ponadgimnazjalną. Teraz tylko jeszcze przysłowiowa „kropka nad i” czyli egzamin maturalny i … wreszcie … studia smiley. Uroczystości rozpoczęła Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w naszej szkolnej kaplicy a po Niej akademia z wręczeniem najlepszym uczniom świadectw z wyróżnieniem, informacją o uzyskanych przez uczniów stypendiach za wyniki w nauce, gratulacjami i podziękowaniami. Klasy II tradycyjnie pożegnały maturzystów przedstawiając własną wersję „znów za rok matura”, którą można zobaczyć powyżej w „NEWS”. Życząc naszym abiturientom jak najlepszych wyników maturalnych zapraszamy do objerzenia galerii zdjęć.

Drukuj

Egzaminy Gimnazjalne 2015

Admin.

21 kwietnia br. w całej Polsce rozpoczęły się EGZAMINY GIMNAZJALNE. Uczniowie naszego Gimnazjum w dniu dzisiejszym oraz w dwóch następnych dniach będą walczyć o jak najlepsze wyniki, które pozwolą im na kontynuację nauki w wybranych szkołach ponadgimnajalnych. Życzymy im "pomyślnych wiatrów" i wypraszamy "pomoc z nieba". Zobaczmy kilka zdjęć z rozpoczęcia egzaminów.

Drukuj

LAUREACI PRZEDMIOTÓW GIMNAZJALNYCH 2014/15

Admin.

W dniu 16 kwietnia br. na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015.

Wsród 599 laureatów naszego województwa byli obecni również uczniowie naszego Salezjańskiego Gimnazjum. 

Laureatami naszego gimnazjum są: (od lewej)  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

KLAUDIA POTEMPA - j. niemiecki KAROLINA MALIGŁÓWKA - j. polski JULIA SKRABANIA - j. francuski

Drukuj

DNI OTWARTYCH DRZWI

P.Szeliga Kazimierz.

"DNI OTWARTYCH DRZWI"

w Szkołach Salezjańskiego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

w Tarnowskich Górach

 

Uczniowie i Nauczyciele

zapraszają na "DNI OTWARTYCH DRZWI" ,

 

które odbędą się w dniach

15-17 kwietnia 2015 r.

w godz. od 9:00 do 14:00

 

Grupy lub osoby indywidualnie odwiedzające szkołę proszone są

o wcześniejszy telefoniczny kontakt z sekretariatem szkoły :

32 3932301

Drukuj

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

Admin.

SZKOLNE REKLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015

30 MARACA - 1 KWIETNIA