INTERNAT - SPECJALNY OŚRODEK


Radosnego wypoczynku podczas wakacji życzy Dyrekcja Szkoły

 
Drukuj

Wyniki Egzaminów Maturalnych

Admin.

Wyniki Egzaminów Maturalnych wraz z zaświadczeniami będą do odbioru w dniu 30 czerwca br. od godz. 14.00 w Szkolnym Sekretariacie.

Wszystkich absolwentów serdecznie zapraszamy

Drukuj

Kiermasz używanych podręczników

Admin.

W dniu 25 czerwca br. między godziną 10.30 a 10.50

w sali C 203/4 odbędzie się

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

ZAPRASZAMY 

Drukuj

Powiatowy konkurs Czytelniczy

P.Szeliga Kazimierz.

Dnia 20 maja 2015 r. odbył się finał

POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

Uczniowie SOSW  zdobyli II miejsce.

Czytaj więcej

Drukuj

PIKNIK 2015

Admin.

Drukuj

Wyjazd edukacyjny do Benediktbeuern 2015

Admin.

Klasa PRZYRODNICZA w Benediktbeuern 2015

(FILMIK O GÓRY W NIEWS)

Klasa pierwsza liceum o profilu biologiczno-chemicznym niedawno wróciła z wyjazdu edukacyjnego do niemieckiej miejscowości Benediktbeuern. Wycieczka nakierowana była na wykorzystanie wiadomości zdobywanych na lekcjach w szkole i poszerzenie wiedzy związanej z tematami przyrodniczymi. Oprócz uczenia się klasa mogła spędzać czas na integracji czy też spełnianiu marzeń sportowych, którym z pewnością dla wielu osób jest udział w treningu klubu piłkarskiego Bayern Monachium.

Kiedy i gdzie?

Wyjazd odbywał się w dniach 4-8 maja 2015, w trakcie trwania pierwszych egzaminów maturalnych. Benediktbeuern to gmina w Górnej Bawarii, która oddalona jest o 43 km od Garmisch-Partenkirchen i o 64 km od Monachium. Znajduje się w niej prowadzony przez Salezjanów klasztor pobenedyktyński, który powstał w pierwszej połowie VIII wieku. W kompleksie klasztornym odnaleźć można m.in. oryginał dobrze nam znanego obrazu: ks. Bosko – lalkarza oraz relikwie św. Benedykta. Benediktbeuern i cała okolica przepełniona jest ciszą i spokojem. Otaczające miejscowość szczyty alpejskie dodają temu miejscu niezapomnianego charakteru bliskości człowieka z naturą – dziełem Stwórcy.

Drukuj

Laureat konkursu

P.Szeliga Kazimierz.

    W dniu 12.05.2015 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Telefonem ucz się i odkrywaj świat” z serii konkursów „Edukacja z Panem T.I.K.- iem”.

   Nasz uczeń Artur Morys – Magiera z klasy II A gimnazjum zajął II miejsce. Jego praca konkursowa – projekt okładki zeszytu została wybrana spośród ponad tysiąca innych prac.

   W nagrodę Artur otrzymał tablet i całą torbę innych gadżetów oraz wycieczkę do Oceanarium 3D które znajduje się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

                                                                                                                                                                 Gratulujemy.

 

Artur Marys - Magiera

 

 

Drukuj

KONCERT w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II

P.Szeliga Kazimierz.

   12 kwietnia 2015 roku w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się Koncert w 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W wydarzeniu tym udział wzięły trzy grupy młodzieżowe: chór CANTARE reprezentujący naszą placówkę, chór DAFNE działający w Tarnogórskim Centrum Kultury oraz zespół BEMOL z Ośrodka Kultury w Tąpkowicach.

   Dyrygentem chórów oraz organizatorem tego przedsięwzięcia była mgr Oliwia Bentkowska. Ten wieczór swoim śpiewem uświetnił również Dyrektor Zespołu Szkół w SOSW - ks. mgr Sławomir Szymański, a przy fortepianie zasiadała Katarzyna Lisowska.

   Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry - pan Arkadiusz Czech, Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie - pan Krzysztof Nowak, Wójt Gminy Świerklaniec - pan Marek Cyl oraz dyrekcja, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.

Koncert Papieski

Drukuj

XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

P.Szeliga Kazimierz.

    XIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla uczniów gimnazjum obejmowała znajomość treści, wstępu i przypisów do Księgi Dziejów Apostolskich.

    W etapie wojewódzkim Konkursu, który odbył się 16 kwietnia 2015 .r w Częstochowie wzieło udział 62 uczniów z pięciu diecezji województwa śląskiego. W tej części konkursu należało także wykazać się znajomością Międzynarodowego Komentarza do tej Księgi. Naszą diecezję gliwicką m.in reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Maria Cieślak i Wojtek Wydra. Marysia po części pisemnej znalazła się w ścisłym finale 6 uczniów, w trakcie części ustnej wykazała się najlepszą znajomością treści Księgi biblijnej i zajeła I miejsce.

    Gratulujemy Marysi tym bardziej, że powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku zajmując najwyższe miejsce wśród uczestników konkursu biblijnego.