Spis treści

Na XII Przeglądzie Teatralno - Muzycznym Osób Niepełnosprawnych "Maskarada" nasza grupa teatralna "Za ścianą" zdobyła I miejsce. Spektakl zatytułowany "Pozytywka", to poruszajaca historia lalek, borykajcych się z jakże ludzkimi problemami, z którymi widz może się identyfikować. Całość oprawiona przejmującą muzyką oraz tańcem przenosi widza w inny wymiar i pozwala sięgnąć wspomnieniami do lat dziecięcych snów. A tak nasi aktorzy świętowali swój sukces.

 


W ostatni wtorek każdego miesiąca mamy zwyczaj wspólnie świętować urodziny Uczestników  przypadające w danym miesiącu. Pracownia gospodarstwa domowego dba o przygotowanie poczęstunków. Uczestnicy własnoręcznie wykonują kartki, którymi obdarowują solenizantów. Po poczęstunku lubimy potańczyć na dyskotece przy ulubionej muzyce.


Podczas wernisażu prac V edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia kolorów2013” w Jaworznie nasza koleżanka Ewelina Badora odebrała specjalne wyróżnienie rektora ASP w Katowicach za prace ilustrujące wiersze Juliana Tuwima.


Nasz bożonarodzeniowy kiermasz w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji cieszył się dużym zainteresowaniem. Oglądający i kupujący nie szczędzili komplementów zarówno dla unikatowych prac, jak i dla ich wykonawców. Bardzo nas to cieszyło, bo do kiermaszu przygotowujemy się kilka miesięcy i wkładamy w wykonanie naszych prac dużo serca.

 


Mamy w Warsztacie tradycję corocznych spotkań opłatkowych z tradycyjnymi potrawami, choinką i życzeniami. Pamiętamy o odświętnym stroju i miłej atmosferze. Choć przygotowań moc, zawsze niecierpliwie czekamy na naszą wigilijkę.

 


W tym sezonie zabawę karnawałową połączyliśmy z walentynkami i konkursem karaoke dla Uczestników Warsztatu. Dzień był po brzegi wypełniony atrakcjami – tańce, zabawy przeplatane poczęstunkami oraz odkrywanie talentów w karaoke. Miło czasem poszaleć…

 


Z końcem marca żegnaliśmy panią Agnieszkę – naszą psycholog, która zmieniała pracę. Bardzo się z nią zżyliśmy przez 5 lat wspólnej pracy i trudno nam było się rozstawać. Choć łezka się w oku kręci – życzymy powodzenia w nowej pracy pani Agnieszce!


Na wielkanocnym kiermaszu największym powodzeniem w tym roku cieszyły się palemki i dekoracje na świąteczny stół. Sprawia nam ogromną radość fakt, że wielu odwiedzających, to nasi stali klienci głównie z myślą o nich przygotowujemy co roku jakieś nowości.

 

 


10 Kwietnia 2014r w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich odbyła się premiera naszego spektaklu pt. „Zaścianek’’. Najnowsze przedsięwzięcie teatru ,,Za ścianą’’ to wyraz zadumy nad przemijającym życiem, czasem, który płynie bezlitośnie przed siebie, zamieniając już na zawsze to co uczynimy w to co uczyniliśmy .Przedstawia współczesny świat i ukryte w nim dla oka sprawy, którym najczęściej nie poświęcamy zbytniej uwagi. Ukazuje pozycję człowieka w dzisiejszym zagonionym i przesyconym pokusami życiu.

 

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5