Notatka służbowa:

Na Boże Narodzenie 1856 roku stała się rzecz niesłychana: oratorianie Księdza Bosko (wszyscy, co do jednego) przystąpili podczas Mszy świętej do Komunii świętej. A jak myślisz, kto maczał w tym palce? smiley

Co było dalej? Długo by opowiadać, a dziś ostatni dzień naszej akcji. Jutro święto Niepokalanej, naszej Wspomożycielki. To Ona prowadziła nas, a teraz może poprowadzić Ciebie – do celu naszej drogi, nieba. Ja otrzymałem tę łaskę 9 maja 1857 roku, rok po wydarzeniu, od którego zacząłem swoje opowiadanie. No tak, nie wiemy, ile mamy czasu przed sobą, tym bardziej trzeba ruszyć się z miejsca, odejść od monitora, podnieść wzrok znad telefonu i popatrzeć uważnie wokół siebie. Zdradziłem Ci sekrety akcji, która nosi kryptonim „Inventio”,

czyli „inwencja”. Nie siedź z założonymi rękami, zrób coś!

PS. Czekam na Ciebie w salezjańskiej dzielnicy w niebie, Dominik Savio :D

Oczami Maryi:

Maryja pozostała u niej około trzech miesięcy; potem wróciła do domu.
Nasza prawdziwa ojczyzna jest w niebie, a Maryja towarzyszy nam w tej drodze. 

Zadanie operacyjne:

Dziś niedziela, postaraj się jak najlepiej uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię świętą. Pamiętaj, kto korzysta z tych darów – ma życie wieczne smiley.

Modlitewne wsparcie akcji:

O Maryjo, pojawiłaś się na tej ziemi, jak lilia między cierniami, rozkwitła doskonałym pięknem i urzekająca swym wdziękiem duchowym. Dopomagaj nam rozwijać w sobie życie wewnętrzne, przeniknięte łaską niebieską, mimo pokus, burz namiętności i ataków przewrotnych ludzi.

Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…

Módl się za nami, Dziewico Niepokalana - Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, który przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Dziewicy przygotowałeś Synowi swojemu godne mieszkanie na mocy zasług przewidzianej Jego śmierci, i zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, dozwól nam za jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

 www.salezjankimlodziez.waw.pl

 

Logownie

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2