Notatka służbowa:

Wiesz, co mnie najbardziej cieszy, gdy pomyślę o Towarzystwie Niepokalanej? Nie to, że było tajne, albo że byliśmy dla siebie prawdziwymi przyjaciółmi. Z perspektywy 158 lat widzę wyraźnie, że najwspanialszą cechą naszej paczki było to, że powstała ona z inicjatywy młodych i dla młodych. Ksiądz Bosko, choć był naszym prawdziwym Wychowawcą, stał jakby z boku, zostawiając nam zawsze wolne pole działania. Zaufał nam, a my nie zawiedliśmy jego oczekiwań. On wiedział, że nikt lepiej nie przemówi do młodego człowieka, jak inny (może trochę bardziej ogarnięty) młody człowiek smiley. Nasz Ksiądz Bosko był jednak realistą, wiedział dobrze, że niejednej osobie nie spodoba się to, jakimi jesteśmy ludźmi, jak się zachowujemy, co myślimy i mówimy. Przygotowywał nas na konfrontację ze złośliwościami

i niezrozumieniem, ale nie przestawał nam powtarzać: „autentyczny członek Towarzystwa jest wzorem dla swych towarzyszy”. A my po prostu byliśmy sobą smiley.

 

Oczami Maryi:

Elżbieta powiedziała do Maryi: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana. 

Prawdziwa wiara zawsze wyraża się w czynie.

Zadanie operacyjne:

Obejrzyj (pierwszy lub kolejny raz) prezentację z przesłaniem Siostry Inspektorki dla MGS na ten rok (Obejrzyj) Jeśli jesteś członkiem jakiejś konkretnej wspólnoty (MGS, oaza, itp.) – pomyśl o tym, jak się angażujesz w jej życie i zadania, czy jesteś prawdziwie obecny, czy bardziej przypominasz statek-widmo? smiley. A jeśli nie należysz do żadnej wspólnoty, to uważnie się zacznij za nią rozglądać… i nie zapominaj, że dziś Mikołajki smiley.

Modlitewne wsparcie akcji:

O Maryjo, pojawiłaś się na tej ziemi, jak lilia między cierniami, rozkwitła doskonałym pięknem i urzekająca swym wdziękiem duchowym. Dopomagaj nam rozwijać w sobie życie wewnętrzne, przeniknięte łaską niebieską, mimo pokus, burz namiętności i ataków przewrotnych ludzi.

Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…

Módl się za nami, Dziewico Niepokalana - Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, który przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Dziewicy przygotowałeś Synowi swojemu godne mieszkanie na mocy zasług przewidzianej Jego śmierci, i zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, dozwól nam za jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 www.salezjankimlodziez.waw.pl

Logownie

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5