Dzień 7 – 5 XII – Najtrudniejszy pierwszy krok…

Notatka służbowa:

Znasz już cele i zasady, jakimi kierowaliśmy się w naszej tajnej brygadzie (tak na marginesie – Ksiądz Bosko zwykł nas nazywać swoją gwardią cesarską smileya to zobowiązuje…), dziś zdradzę Ci jak wyglądały nasze spotkania. Spotykaliśmy się raz w tygodniu. Po modlitwie i krótkiej lekturze fragmentu jakiejś dobrej książki religijnej rozpoczynaliśmy nasze posiedzenie. Omawialiśmy plany na najbliższy tydzień, dyskutowaliśmy o tym, co jest do zrobienia i kto się podejmie wyznaczonych zadań. Najciekawszym jednak punktem była rozmowa o naszych „klientach”.

Nie, nie prowadziliśmy działalności gospodarczej, po prostu nazywaliśmy tak chłopaków, którzy znajdowali się pod naszą opieką (choć oni sami nic o tym nie wiedzieli smiley). Żeby nasze działania nie były chaotyczne, robiliśmy wspólnie listę chłopców roztrzepanych, niedbałych w obowiązkach, nieprzystępujących do Sakramentów świętych, albo podejrzanych o coś złego. Próbowaliśmy określić charakter każdego z nich i dobrać z naszego grona podobnego mu „opiekuna”, który starał się zaprzyjaźnić z owym delikwentem i przez swój dobry przykład, a także konkretne gesty życzliwości i pomocy, sprowadzić na dobrą drogę. Największą trudnością było oczywiście namówienie go do pójścia do spowiedzi, ale gdy tylko udało się tego dokonać, bardzo szybko nasze trudy były nagrodzone radością z oglądania pozytywnej zmiany, jaka dokonywała się w naszym kliencie. 

Oczami Maryi:

Elżbieta powiedziała do Maryi: skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.
 
Tam, gdzie jest Maryja, tam jest także Jezus, Jej Syn. A gdzie On jest obecny, tam panuje radość. 

Zadanie operacyjne:

Po pierwsze – jeśli potrzebujesz spowiedzi, skorzystaj z okazji, jaką jest pierwszy piątek miesiąca i pojednaj się z Bogiem. Po drugie – zaproponuj to samo komuś, kto może już dawno z tego sakramentu nie korzystał. Pamiętaj, bądź delikatny i pomysłowysmiley.

Modlitewne wsparcie akcji:

O Maryjo, jesteś jak pole pokryte tysiącami róż kolorowych, których wonny zapach niweczy złowieszcze podmuchy. Pozwól nam Tobą oddychać, urokiem Twoich cnót się sycić, byśmy wpatrzeni w Ciebie, potrafili zachowywać dusze czyste i wolne od trujących wyziewów tego świata.

Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…

Módl się za nami, Dziewico Niepokalana - Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, który przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Dziewicy przygotowałeś Synowi swojemu godne mieszkanie na mocy zasług przewidzianej Jego śmierci, i zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, dozwól nam za jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 www.salezjankimlodziez.waw.pl

Logownie

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2