Historia

Historia naszej szkoły sięga bardzo dalekich czasów.
Nasza dzisiejsza szkoła nie była od początku Salezjańskim Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym

Czytaj dalej

"BOSKA" Galeria

Zapraszamy do "boskiej" galerii prac naszych uczniów 
Boska galeria


O SZKOLE


 

Zdjęcie szkoły

Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to Zespół Szkół malowniczo położony w parku repeckim, a szkoły wchodzące w jego skład, czyli GIMNAZJUM, LICEUM, TECHNIKUM oraz ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA, uważane są - zwłaszcza GIMNAZJUM - za najlepszą w Tarnowskich Górach szkołę w swojej kategorii. Nie jest to opinia nieuzasadniona i dotyczy właściwie każdego aspektu życia ucznia. Od tworzącej niepowtarzalną atmosferę młodzieży poprzez wysoko wykwalifikowanych, kompetentnych i zawsze chętnych do pomocy nauczycieli po doskonałe zaplecze techniczne, ułatwiające naukę i rekreację. 

 

Nasza szkoła posiada dużą salę gimnastyczną, małą salkę do ćwiczeń gimnastycznych, świetnie wyposażoną siłownię oraz dostęp do położonego w odległości kilkuset metrów stadionu TS Tarnowiczanka. Szkołą posiada również własne boisko ze sztuczną nawierzchnią widoczne obok na zdjęciu. 

 

W szkole znajduje się aula wyposażona w dwa multimedialne projektory i ekrany oraz wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, profesjonalną scenę teatralną z oświetleniem; pracownie multimedialne, wyposażone w tablicę i ekrany interaktywne, kaplicę i stołówkę.


Zdjęcie szkoły

W każdej pracowni naszej szkoły znajduje się komputer z dostępem do Internetu. Posiadamy cztery pracownie komputerowe, pracownię biologiczną, wyposażoną w kamerę, mikroskop elektroniczny z kamerą i ekranem interaktywnym jak również pracownie: chemiczną i fizyczną, posiadające bardzo bogaty zestaw pomocy naukowych, wykorzystywanych przez nauczycieli podczas lekcji do rozmaitych pokazów i doświadczeń. 5 klas posiada ekrany interaktywne a 5 tablice interaktyne.

 

Do dyspozycji klas dziennikarskich i nie tylko jest nowoczesne studio nagrań, z którego uczniowie korzystają w ramach zajęć szkolnych oraz pozalekcyjnych. 

 

Szkoła posiada DRUKARKĘ 3D, która w rękach uczniów staje się "serwisem naprawczym". . Zespsute, zniszczone elementy, uczniowie, po odbyciu szkolenia w zakresie projektowania brył 3D -  bez trudu "drukują" zepsute rzeczy a w chwilach wolnych drukują również popiersia nauczycieli

 

Nasi uczniowie mogą uczestniczyć w wielu imprezach, organizowanych przez szkołę. Można tu wymienić: czuwania gimnazjalistów, całonocne Andrzejki, Dzień Patrona i wiele, wiele innych.

 
 
 
 
Maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2