Logowanie

Wycieczka klasy 1 SSP

14.11.2017r w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i  projektu Otwarta firma, klasa 1SSP wybrała się na wycieczkę do dwóch firm: Stomatologia STOM-KA Karolina Kwietniewska-Walentek oraz 

 

Studio fryzjerskie AFRODYTA Dorota Daniłowicz.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się bardzo ciekawych rzeczy:

Stomatologia STOM-KA - jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakie narzędzia wykorzystywane są do leczenia zębów, jakich materiałów używa się do wypełniania zębów, w jaki sposób wygląda leczenie próchnicy zęba a także, jak wygląda prawidłowa higiena jamy ustnej.

Dodatkowo dzieci mogły zajrzeć do każdej szuflady gabinetu i dzięki temu miały wiele pytań do pani dentysty Karoliny Kwietniewskiej-Walentek oraz jej asystentki. Panie cierpliwie, wyczerpująco i z uśmiechem na twarzy odpowiadały na każde z nich.

To było bardzo pouczające spotkanie, dzieci były zachwycone.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tej praktycznej lekcji, cenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę,

Studio fryzjerskie AFRODYTA - jakich narzędzi używa się w pracy fryzjera, jak działa prostownica i lokówka oraz w jaki sposób dbać o włosy.

Dzieci mogły również spróbować swoich umiejętności na głowach manekinów - powstawały piękne fryzury. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość umycia głowy manekinom, dzieci poczuły się wtedy, jak prawdziwi fryzjerzy.

Dziękujemy bardzo miłym Paniom za spotkanie oraz za możliwość przyjrzenia się z bliska pracy fryzjera. Dzieci na pewno będą mile wspominały wizytę.

Celem uczestnictwa dzieci w programie Otwarta firma była pomoc uczniom w odkrywaniu ich zainteresowań, kształtowanie u dzieci pozytywnego stosunku do nauki, rozwijaniu ich ciekawości i chęci do poznawania otaczającego świata a także  rozwijanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego.