Dzień Nauyczyciela

 IGP8239 compressed

Ośrodek z "LOTU PTAKA"

 


Cecylka 2017"CECYLKA 2017" 

Logowanie

Wieczór Świętej Cecylii w SOSW

W listopadzie w naszej szkole - Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - odbył się wyjątkowy koncert - "Wieczór Świętej Cecylii".

Podczas tego koncertu młodzi artyści prezentują swoje umiejętności wokalne.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarzem

W poniedziałek, 27.11.2017r w bibliotece  naszej szkoły, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, panem Waldemarem Cichoniem.

Uczniowie klasy I i klas IV mieli przyjemność poznać twórcę serii książek dla dzieci, która to w zabawny sposób prezentuje przygody kota o słodkim imieniu Cukierek. W  trakcie spotkania pisarz opowiedział dzieciom  historię, jak doszło do powstania pierwszej książki, prezentował fragmenty tekstu oraz odpowiadał na liczne pytania publiczności. 

Czytaj więcej...

Gość w klasie 1 SSP

21.11.2017r. klasę 1 SSP odwiedził gość...była to osoba, która dba o nasze zdrowie… to pani Aleksandra Michalik, nasza szkolna intendentka. Podczas wizyty opowiadała nam, co powinniśmy jeść, aby być zdrowym i silnym.

Przed spotkaniem dzieci wykonały w grupach plakaty z przykładowym dziennym jadłospisem, a pani Aleksandra sprawdzała, czy zadanie to zostało wykonane poprawnie.

Czytaj więcej...

Program "Otwarta firma"

"W listopadzie w Polsce, podobnie jak w 160 krajach świata, zorganizowany zostanie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Będzie to największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Jednym z ważnych wydarzeń Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest program Otwarta firma organizowany przez

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w SSP

13.10.2017r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej Szkole, odbyła się uroczysta Msza święta.  Po wspólnej modlitwie, Dyrekcja oraz grono pedagogiczne, zostali zaproszeni na przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy I, IV a i IV b SSP.

Młodzi artyści, pieśnią i słowem, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów

Czytaj więcej...

Dawne zabawy i zabawki

Podczas ostatniego tygodnia, dzieci z klasy I SSP, przynosiły na lekcje zabawki swoich rodziców i dziadków.

Podczas prezentacji dzieci oceniały jakość wykonanych przedmiotów oraz ich atrakcyjność i funkcjonalność. Dzieci  dzieliły się również opowiadaniami, które przekazali im ich rodzice, czy dziadkowie, na temat

Czytaj więcej...

Straż Miejska w klasie I SSP

11.10.2017r. klasę I SSP odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej z Tarnowskich Gór. Panowie przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasady  bezpieczeństwa własnego. Zwrócili szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, nawet wtedy,  gdy sygnalizacja świetlna nadaje sygnał zielony.

Opowiedzieli także

Czytaj więcej...

Panowie Policjanci edukują…

12.09.2017r w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, klasę I SSP odwiedzili funkcjonariusze Policji z wydziału Ruchu Drogowego.

Pierwszoklasiści uczyli się, jak należy prawidłowo zachować się na drodze, jak należy przechodzić na drugą stronę jezdni i dlaczego w terenie, gdzie nie ma chodnika, zawsze chodzimy lewą stroną jezdni. 

Przypomnieli również o konieczności

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka w klasie I SSP

29.09.2017r. z okazji Dnia chłopaka  dziewczynki z klasy  przygotowały dla swoich kolegów kilka niespodzianek.  Pierwszą z nich był pięknie przygotowany, 

bogato zastawiony stół, kolejną niespodzianką był fakt, że aby chłopcy mogli do niego zasiąść, muszą wykonać kilka nietypowych zadań. Do owych zadań należało, między innymi, jedzenie słodkich donatów bez użycia rąk zawieszonych na sznurku, jedzenie

Czytaj więcej...

Uroczystość - św. Stanisława Kostki

W dniu 18 września Kościół w Polsce obchodzi  Święto Patrono Polskiej Modzieży - św. Stanisława Kostki. Podczas uroczystych Mszy św. uczniowie rozpoczynający naukę w poszczególnyc typach szkoł - składając ślubowania i dając tym samym świadectwo wiary, zostali oficjalnie włączeni do wspólnoty szkolnej. Życzymy im wierności 

Czytaj więcej...