„Życie cudem jest”. Pod tym hasłem 22 listopada odbył się w naszym ośrodku XVII Wieczór Św. Cecylii. Była to okazja, by zachwycić się pięknem muzyki i dostrzec jak wiele talentów drzemie w młodych ludziach.

 

   Koncert zorganizowała p. prof. Oliwia Bentkowska zatem w auli nie mogło zabraknąć znakomitych chórów: szkolnej grupy Cantare, Dafne z Tarnogórskiego Centrum Kultury oraz naszej scholi liturgicznej. Wystąpił zespół „Zakochani” prowadzony przez absolwentów salezjańskiego liceum: Alicję Borowik oraz Cypriana Matykiewicza. Swoimi umiejętnościami pochwalili się również pianiści, pojawił się rockowo – bluesowy duet. Widzowie mogli wyruszyć w muzyczną podróż przez wszystkie etapy życia człowieka. Wybrzmiały znane każdemu z czasów przedszkolnych „Kolorowe kredki”, pełen młodzieńczej energii utwór „Wiara czyni cuda” oraz pięknie mówiące o przemijaniu „Zdumienie” Piotra Rubika. Poza tym było też o marzeniach – któż z nas nie pragnie znów przeżyć słonecznego „Summertime” przy pomocy „Wehikułu czasu” zespołu Dżem. Wiele piosenek o tematyce miłosnej – hity Beyonce. Miley Cyrus, Gotye wykonane na pianinie czy nieśmiertelna „Mamma mia” - uświadomiły wszystkim, co w życiu jest najważniejsze.

   Po podziękowaniach dla wszystkich uczestników oraz prowadzących, Oskara Zgoniny i Klaudii Potempy, w rytmie radośnie bijących serc wyruszyliśmy w jeszcze bardziej fascynującą podróż, zwaną życiem.