Klasa PRZYRODNICZA w Benediktbeuern 2015

(FILMIK O GÓRY W NIEWS)

Klasa pierwsza liceum o profilu biologiczno-chemicznym niedawno wróciła z wyjazdu edukacyjnego do niemieckiej miejscowości Benediktbeuern. Wycieczka nakierowana była na wykorzystanie wiadomości zdobywanych na lekcjach w szkole i poszerzenie wiedzy związanej z tematami przyrodniczymi. Oprócz uczenia się klasa mogła spędzać czas na integracji czy też spełnianiu marzeń sportowych, którym z pewnością dla wielu osób jest udział w treningu klubu piłkarskiego Bayern Monachium.

Kiedy i gdzie?

Wyjazd odbywał się w dniach 4-8 maja 2015, w trakcie trwania pierwszych egzaminów maturalnych. Benediktbeuern to gmina w Górnej Bawarii, która oddalona jest o 43 km od Garmisch-Partenkirchen i o 64 km od Monachium. Znajduje się w niej prowadzony przez Salezjanów klasztor pobenedyktyński, który powstał w pierwszej połowie VIII wieku. W kompleksie klasztornym odnaleźć można m.in. oryginał dobrze nam znanego obrazu: ks. Bosko – lalkarza oraz relikwie św. Benedykta. Benediktbeuern i cała okolica przepełniona jest ciszą i spokojem. Otaczające miejscowość szczyty alpejskie dodają temu miejscu niezapomnianego charakteru bliskości człowieka z naturą – dziełem Stwórcy.

W jakim celu?

Nasz wyjazd miał przede wszystkim charakter edukacyjny, ściśle związany z religijnym charakterem  szkoły i profilami naszej klasy. Podczas wycieczki uzyskiwaliśmy informacje na temat wody, gór i energii, braliśmy czynny udział w warsztatach i zajęciach organizowanych w terenie. Wśród najciekawszych elementów lekcji praktycznych wymienić należy surfowanie po jeziorze, naukę o różnorodności biologicznej i zależności między organizmami prowadzoną podczas przechadzki po lesie oraz zwiedzanie pobliskiej ekologicznej elektrowni, w której dowiedzieliśmy się, w jakim stopniu zależymy od energii. Dodatkowym atutem było praktyczne ćwiczenie języka obcego, bowiem zajęcia odbywały się w języku angielskim.

Oczywiście nasz wyjazd nie skupiał się jedynie na zdobywaniu wiedzy. Do celów religijnych należy zaliczyć zwiedzanie klasztoru i bogato strojonego barokowego kościoła. Nie zapomnieliśmy o naszej salezjańskiej tradycji słówek, zaś późnymi popołudniami integrowaliśmy się podczas pogodnych wieczorów.

Wycieczka do Benediktbeuern obfitowała również w elementy relaksu i rozrywki. Był nim nie tylko czas spędzony przy przygotowywaniu posiłków, ale także zabawa przy ognisku czy wspinaczka na ściance. Jednym z ostatnich punktów programu była wizyta w Monachium rozpoczęta obejrzeniem treningu Bayernu Monachium, w którego składzie występuje m.in. Robert Lewandowski.

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Logowanie