Tak, jak w ponad 170 innych miastach w Polsce i zagranicą, przez Tarnowskie Góry przejdą 6 stycznia trzy grupy dzieci i młodzieży w barwnych strojach – będą to orszaki towarzyszące trzem królom: Kacprowi, Melchiorowi i 

Baltazarowi. Stworzą je uczniowie Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wszyscy pozostali tarnogórzanie – dzieci, młodzi i dorośli – są zaproszeni do wspólnego przejścia ulicami miasta, okraszonego kolędowaniem i wznoszeniem kolędowych okrzyków. Mamy nadzieję, że dla wszystkich wystarczy śpiewników i barwnych orszakowych koron.

Dla uczestników królewskich orszaków szyte są już stroje. W salezjańskiej szkole ogłoszono nawet konkurs na najładniejszą szatę. Trwają też prace nad poszczególnymi scenami, które mają być odegrane na ulicach: przemowa archanioła Gabriela, wizyta mędrców u króla Heroda, kuszenie przez diabły z Republiki Przyjemności, walka aniołów z diabłami itd.

Trasa została już uzgodniona z Urzędem Miejskim. Orszaki uformują się na placu przy kościele świętych apostołów Piotra i Pawła i wyruszą o godz. 12.15. Przejdą ulicami: Rymera, Królika, Opolską, Jana III Sobieskiego, Bytomską, Krakowską na Rynek. Tam u stóp Ratusza stanie szopka, w której zasiądzie Święta Rodzina – przed nią trzej królowie i wszyscy uczestnicy orszaku złożą na zakończenie pokłon.

Trasę i planowane miejsca poszczególnych scen ukazuje mapka.